headerphoto
Start

Indonezja - podróż marzeń

Planując podróż marzeń do Azji, warto rozważyć odwiedzenie Indonezji.

Ten kraj to tętniące życiem miasta, góry, wulkany i niebiańskie plaże. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co zobaczyć w Indonezji?
Jeśli odwiedzimy wyspę Jawa, warto przede wszystkim zobaczyć wulkan Bromo. Ciekawych przeżyć może dostarczyć jazda samochodem terenowym wokół krateru (krater otacza zielona sawanna) albo jazda konna w wulkanicznym pyle. Bardzo ciekawe jest również samo podejście na sam brzeg wulkanu, na który prowadzą długie, wysokie schody.
To nie jedyny słynny wulkan w Indonezji, warto zobaczyć również Batur na Bali lub Rinjani na Lombok.
Indonezja to jednak nie tylko wulkany. Warto tam również pojechać, by podziwiać przepiękne tarasowe pola ryżowe. Podziwiając je warto odwiedzić wioskę Kampung Naga i obejrzeć pokryte słomą domki z malowanego na biało bambusa.
Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, będąc w Indonezji, jest świątynia Borobodur. Jest ona nieco mniej znana niż świątynia Angkor Wat w Kambodży, ale również warta uwagi. To ogromna świątynia pełna płaskorzeźb przedstawiających życie religijne dawnych Jawajczyków i około 500 pomników Buddy.
Kolejnym miejscem do odwiedzenia podczas pobytu w Indonezji jest z całą pewnością archipelag Gili, którego znakiem rozpoznawczym są niebiańskie plaże. Składają się na niego trzy wyspy: Gili Trawangan, Gili Meno i Gili Air.
Indonezja to również idealne miejsce na eksperymenty kulinarne. Czego warto spróbować, będąc w Indonezji? Różnorodność smaków jest ogromna. Mamy do wyboru na przykład balijskie Satay czyli danie z tuńczyka podawanego na łodygach trawy cytrynowej albo gudeg czyli gulasz z trawy cytrynowej albo specjalność z Yogjakarty, jaką jest gudeg, czyli gulasz na mleku kokosowym. Warto spróbować różnych rodzajów curry, ciekawe jest przede wszystkim Rednang - pikantne z wołowiną. Warto spróbować także tradycyjnej zupy Rawon.
To wszystko sprawia, że pobyt w Indonezji może być niezapomnianym przeżyciem. Z całą pewnością warto rozważyć przylot tutaj na przykład jako pomysł na podróż poślubną.

Indonezja czeka na Ciebie! Skorzystaj z oferty Biura Podróży Ex Oriente Lux i zapoznaj się z programem wycieczki do Indonezji. Szczegóły na stronie https://www.exorientelux.pl/indonezja/.

Zobacz to na zdjęciach:

podróże

wycieczki

wyprawy

azja


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy