headerphoto
Start

Hotel poznań

Poznań to miasto zlokalizowane w zachodniej części Polski na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą i ujściem Cybiny.

Jest historyczną i obecną stolicą Wielkopolski oraz miastem Korony Królestwa Polskiego. Od roku 1999 stanowi także centralę powiatu poznańskiego oraz województwa wielkopolskiego. Miasto to tworzy również aglomerację poznańską wraz z gminami ościennymi takimi jak: Oborniki, Szamotuły, Śrem i Skoki. 
Poznań jest bardzo dużym ośrodkiem: akademickim, przemysłu, nauki i kultury, handlu, turystyki, a także logistyki. Swoją działalność prowadzi tutaj największe i najstarsze w kraju centrum wystawiennicze jakim są Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na terenie miasta funkcjonują między innymi: opera, szkoła baletowa, teatry, kina, muzea, galerie sztuki, zespoły folklorystyczne oraz 26 szkół wyższych. Poznań posiada liczne trasy turystyczne takie jak: Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Piastowski, Szlak Romański, Trasa Kórnicka oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Głównym miejscem jest Stary Rynek, na którym znajduje się Ratusz. Każdego dnia w południe na jego wieży trykają się koziołki podczas odgrywanego hejnału. Oprócz Ratusza najpopularniejsze są tutaj także: waga miejska, barokowa fara z kompleksem kolegium jezuickiego, Zamek Królewski z fragmentem murów obronnych oraz tarasem widokowym.  
Bardzo ważnym elementem miasta jest także Ostrów Tumski, który jest ośrodkiem władzy polskiego państwa oraz prawdopodobnie miejscem chrztu Polski. Turyści bez problemu znajdą tani hotel w centrum. Prawie każdy hotel to dobry hotel w Poznaniu. Jeśli chcemy znaleźć nocleg przed przyjazdem warto wyszukać w Internecie "tani hotel w Poznaniu". Zobacz sprawdzony hotel tutaj

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

podróże

urlop

hotel

poznań


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy