headerphoto
Start

Gdzie na wakacje do Włoch?

Wybierając na wymarzone wakacje piękne Włochy można być pewnym, że nie zabraknie ani słońca, ani tym bardziej wyjątkowych miejsc do zwiedzania i wylegiwania się na złotym lub też białym piasku.

Kraj ten bowiem zachwyca ilością i jakością zakątków wręcz idealnych na wyczekiwany relaks. Boskie plaże, cudowne zabytki, niezwykłe górskie szczyty - to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie.

Idealne plaże dla miłośników słońca oraz wielbicieli pięknych krajobrazów

Włochy to raj dla wczasowiczów, dla których priorytetem na wakacjach są pełne uroku zatoczki oraz plaże. Jest ich tutaj naprawdę dużo, zwłaszcza w północno-zachodniej części wybrzeża Sycylii, czyli w San Vito lo Capo, którego ulokowanie może zachwycić. Miejscowość ta bowiem położona jest pomiędzy urokliwym parkiem krajobrazowym, a górskim rezerwatem.
Niesamowite plaże czekają także na wyspie Lampedusa. Znajduje się ona tylko 150 kilometrów od wybrzeży Afryki, a opalać można się tu na białym jak śnieg i niezwykle miękkim piasku wśród zachwycających widoków.
Na Sardynii czeka natomiast boskie San Teodoro, miasteczko z plażami równie pięknymi co na wyspie Lampedusa, oblewanymi niezwykle turkusowymi morskimi falami. Warto także dać się uwieść piaszczystym zatokom na wybrzeżu Cinque Terre, a dokładniej takim magicznym miejscom jak chociażby plaża Monterosso al Mare Beach.

Coś dla tych, którzy kochają odpoczywać zarówno leniuchując jak i zwiedzając

Jeśli prócz odpoczynku na boskich włoskich plażach ma się jeszcze ochotę nieco poznać tajemnicze zakątki tego kraju (serwis slonecznaitalia.pl też może podsunąć kilka ciekawych pomysłów w tej kwestii) warto na urlop wybrać takie miejsca jak kurort Alghero, który kusi starymi murami, ciekawymi kościołami oraz rajskim, miękkim piaskiem. Równie urokliwym oraz interesującym zakątkiem jest Otranto, które inaczej zwane jest „Bramą Orientu”. Tutaj na turystów czekają średniowieczne wieże warowne, cudowna starówka oraz groty, jeziora, wydmy i oczywiście boskie plaże.

Miasta pełne zabytków, niezwykłych historii oraz tajemniczych zakamarków

Włochy to także idealny wybór na wakacje dla wszystkich miłośników zwiedzania. Ogrom miejsc, które zachęcają do tego, by poznać je pod względem architektonicznym oraz historycznym robi wrażenie. Oczywiście najpopularniejsze i zarazem najbogatsze pod tym względem to bez wątpienia Rzym z ponad 2,5 tysiącletnią przeszłością, romantyczna Wenecja kusząca cudowną sztuką czy też miasto architektów, malarzy i poetów czyli urokliwa Florencja.
Prócz nich warto także na dłuższy urlop rozważyć Padwę, miasto to bowiem słynie z najstarszych w Europie uniwersytetów, pięknych kościołów. To również idealne miejsce dla miłośników malarstwa.

Włochy to kraj pełen niespodzianek. Każdy znajdzie tu coś dla siebie - co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jedynym kłopotem może okazać się wybór miejsca na wczasy, bowiem tak wiele zakątków kusi i czaruje swoimi atrakcjami, że naprawdę trudno jest zdecydować się na jedno z nich. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem może okazać się dłuższy wypad umożliwiający zobaczenie jak największej ilości miejsc, oczywiście z chwilami na relaks na rajskich plażach.

Zobacz to na zdjęciach:

turystyka

wyprawy

urlop


Ten artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy